Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas bude v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska zahájena v sobotu 1. prosince.

Návštěva největšího muzea v přírodě v Čechách vám tentokrát přiblíží tradiční obyčeje zimního období od poloviny 19. století do poloviny 20. století.

Dozvíte se například, jak vypadalo pohoštění pro přadleny, jaké dárky mohly děti před sto dvaceti lety nalézt v mikulášské nadílce, ale také, co nesmělo chybět na štědrovečerním stole a na co se dříve děti nejvíce těšily.

Každý den trvání výstavy budou pozvaní lidoví výrobci předvádět zhotovování vánočních předmětů: ozdob a hraček z přírodnin, korálkových ozdob, malování skleněných ozdob, perníku tlačeného do forem, pečení zvykoslovného pečiva a dalších.

Výstavu o víkendech zpestří bohatý kulturní program. V sobotu 1. 12. potěší koledy v podání dechového kvintetu Mrákotínka z Mrákotína; 2. 12. můžete na Veselém Kopci potkat mikulášský průvod, pro malé návštěvníky budou dokonce připraveny dárečky a koledy k tomu zazpívá folklorní soubor Baldrián z Pardubic; 8. 12. čekají koledy zahrané a zazpívané Radovankou z Jiřic a také staročeská zabíjačka v Hospodě Na vejměnku. Výstavu zakončí v neděli 9. 12. Předvánoční jarmark, kterého se zúčastní vybraní řemeslníci z celé České republiky. Jarmark budou provázet koledy v podání Pouličníků z Tábora. Vánoční výstava na Veselém Kopci bude otevřena do 9. 12. denně (i v pondělí 3. 12.) od 9 do 16 hodin.

Přijďte si užít poklidnou atmosféru zimních a vánočních svátků, kterou na Veselém Kopci naleznete.

Podrobnosti k výstavě na na www.vesely-kopec.eu

Fotografie ke stažení

Související kontakty

Nepodléhá CC

PhDr. Miloš Kadlec

  • ředitel/ka územní památkové správy
  • 482 360 003, 603 105 335
  • 3/, Sychrov 3

Mgr. Lucie Bidlasová

  • vedoucí oddělení
  • 482 360 006, 773 775 944
  • 3/, Sychrov 3