Veselokopecký jarmark

Netradiční prohlídka

  • Veselý Kopec ()
  • 21. 7. 2018–22. 7. 2018
  • 9.00–17.00
  • 100 Kč a 70 Kč, rodinné 270 Kč
Z veselokopeckého jarmarku

V sobotu 21. a v neděli 22. července v době od 9 do 17 hodin VESELOKOPECKÝ JARMARK.  

Naskytá se vám jedinečná příležitost seznámit se s tradičními řemesly a řemeslníky. Pozvání k účasti přijala více jak stovka pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice. Můžete si nejen nakoupit krásné výrobky, ale také sledovat řemeslníky při práci nebo využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách. Budou zastoupeny různé řemeslné techniky: ručně tkané žinylkové textilie, modrotisk, kanafas, keramika, lidové hudební nástroje, dřevěné užitné předměty (např. hrábě, násady, kosišťata, vařečky, misky) a další. Zaujmou jistě kováři, dráteníci, ale také třeba výrobci hraček, bylinných sirupů nebo květin z rokajlových korálků. V sobotu se budou péci v chlebové peci placky zvané podplamenice.

Po oba dny navíc zpestří atmosféru doprovodný kulturní program: v sobotu 21. 7. vystoupí dětský folklorní soubor Groš z Dolní Rožínky a v sobotu i neděli potěší návštěvníky kramářské písničky v podání Pouličníků z Tábora.

K dopravě na Veselý Kopec je také možné využít autobusovou linku Pardubice – Hlinsko a zpět. Pokud přijedete vlastním vozem, dbejte pokynů pořadatelů.