Není bylina, aby na něco nebyla

Netradiční prohlídka

  • Veselý Kopec ()
  • 21. 4. 2018
  • 10.00–15.00
  • 100 a 60 Kč, rodinné vstupné vstupné

V sobotu 21. dubna  zahájíme novou návštěvnickou sezónu v muzeu v přírodě na Veselém Kopci. Roubenky v malebném prostředí otevře program nazvaný Není bylina, aby na něco nebyla, jehož cílem je osvěžit polozapomenuté znalosti o využití rostlin v minulosti. Od pradávných dob se lidé naučili rostliny využívat k různým účelům. Sloužily jim jako potrava, při zahánění neduhů, k budování přístřeší, získávání materiálu k výrobě oděvů, jejich zdobení, ale i v lidové magii.

Část těchto znalostí a dovedností chceme připomenout. Můžete se například dozvědět o využití rostlin v léčitelství, lidovém jídelníčku i přípravě textilií a jejich barvení. Kromě toho si můžete nakoupit sazenice bylinek i dalších rostlin, ale také domácí marmelády, bylinné sirupy, bylinné čajové směsi, sušené ovoce, přírodní mýdla a další výrobky. Děti a rodiče si mohou zahrát hru, která je přivede k zajímavým rostlinám vyskytujícím se přímo mezi roubenkami muzea. Něco málo z jídelníčku využívajícího bylinky a rostliny bude připraveno k ochutnání, stejně jako výtvarné dílničky pro děti.

Chybět nebudou ani tradiční jarní hry. Víte například, jak se správně tlučou špačci nebo jak se honí obruč? To správné jaro může pro Vás začít právě tady.