NEPŘEHLÉDNĚTE

MUZEUM V PŘÍRODĚ VESELÝ KOPEC

Veselý Kopec je půvabným místem na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů. Právě sem byly od 70. let 20. století přenášeny objekty z části oblasti zvané České Horácko. Jedinou usedlostí stojící na původním místě je Pilnovo stavení č. p. 4, které patří k nejstarším dokladům lidového stavitelství v oblasti Železných hor.

    Roubenky přinášejí svědectví o bydlení a hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty vytvářejícími atmosféru, která vás přenese do minulosti. Na Veselém Kopci naleznete jedinečnou kolekci technických památek na vodní pohon. Patří k nim mlýn s varnou povidel, stupník na tříslo, olejna a pila.

   Veselý Kopec je místem konání mnoha programů přibližujících různé oblasti lidové kultury. Konají se zde i speciální programy určené rodinám s dětmi.

VÍCE O VESELÉM KOPCI


Zprávy

V sobotu 4. února 2017 se na Veselém Kopci uskutečnil tradiční masopust

6. 2. 2017

Přestože je Veselý Kopec až do 14. dubna uzavřen, 4. února na jeden den ožil masopustním veselím.

PhDr. Ilona Vojancová v pořadu Českého rozhlasu Pardubice mluvila o Velikonocích

29. 3. 2016

PhDr. Ilona Vojancová v pořadu Českého rozhlasu Pardubice mluvila o velikonočních tradicích.

téma roku

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos je pro vás připraveno: